Parkiet Studio Google+ Odwiedz nas na facebook

panele z korka naturalnego

Panele korkowe
Producent: Wicanders


Podłogi korkowe

Podłogi korkowe
tworzą komfortowe, eleganckie i jednocześnie naturalne wnętrze. Są wyjątkowo ciche i ciepłe, ponieważ korek doskonale tłumi dźwięki oraz zatrzymuje ciepło, a ich gęstość (700 kg/m3) wbrew powszechnej opinii, klasyfikuje te podłogi jako wyjątkowo trwałe. Dodatkowo korek nadaje podłogom odpowiednią elastyczność zapewniając komfort chodzenia, jednocześnie zmniejszając nacisk na stawy i kręgosłup.

Fornir korkowy oferuje bogactwo wzorów i kolorów. Bez problemu dobierzemy więc odpowiedni do naszego wnętrza odcień brązu – od pastelowych do wpadających prawie w głęboką czerń. Naturalną fakturę korka podkreśla transparentna farba. Możemy wybierać pomiędzy podłogą o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy pomiędzy podłogą o regularnych kształtach zbliżonych układem do typowego parkietu drewnianego. Barwione podłogi korkowe dają możliwość stworzenia podłogi o indywidualnym charakterze, stanowiący integralny element nowoczesnego wnętrza.

Panele korkowe to szybka i bezproblemowa instalacja podłogi ciepłej i cichej podłogi korkowej, gotowej do eksploatacji bezpośrednio po zakończeniu montażu.
Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu CORKLOC panele łączone są na zatrzask (system CORKLOC) bez stosowania kleju montażowego.
Podłoga jest elastyczna i trwała, odporna na naprężenia i miejscowy nacisk. Zintegrowany podkład korkowy skutecznie wygłusza odgłos kroków.Dodatkowo panele zabezpieczone są na całym obwodzie.

Lakier ceramiczny Xtreme WRT posiada też szereg innych zalet:

  • podłoga wygląda naturalnie – można wręcz odnieść wrażenie, że jest olejowana a nie lakierowana, a struktura korka jest doskonale widoczna;
  • podłogę łatwo utrzymać w czystości, gdyż brud (w tym ślady pozostawione przez gumowe podeszwy) nie wnika w strukturę lakieru, lecz pozostaje na jego powierzchni;
  • do pielęgnacji podłogi stosuje się jedynie płyn do codziennego mycia; nie trzeba (a nawet nie należy) używać żadnych środków do konserwacji
  • utrzymanie podłogi w dobrym stanie jest więc relatywnie tańsze;
  • Xtreme WRT to lakier w pełni ekologiczny – nie stwierdza się emisji szkodliwych dla zdrowia substancji;
  • zużyta po latach powłoka lakieru ceramicznego może być poddana regeneracji w podobny sposób jak w przypadku innych rodzajów lakierów do podłóg (zmatowienie, nałożenie nowych warstw lakieru).

Ceny paneli korkowych : od  99 - 154 zł/m2

 

 

« powrót
Copyright © 2012 by ParkietStudio
Design&Code: THE WALK Advertising Agency
p