Parkiet Studio Google+ Odwiedz nas na facebook

Podłogi bambusowe

 Podłogi bambusowe
Bambus lakierowany i olejowany

Producent: TAMEX

Bambus jest surowcem, któremu warto poświęcić więcej uwagi. Wykonane z niego podłogi wyróżniają się wytrzymałością, pięknymi wzorami  i co jest nie bez znaczenia, ceną, ponieważ z egzotycznych gatunków drewna bambus jest najtańszy.

Bambus jest tak wytrzymały, że poza budownictwem mieszkaniowym świetnie nadaje się także do budynków użyteczności publicznej. W wersji skręcanej jest trzy razy twardszy niż popularne gatunki drewna, dlatego też bez problemu można go stosować w miejscach o natężonym ruchu.

Twardość drewna wyraża się MPa (megapaskalami). Dąb, z którego wykonuje się podłogi, jest materiałem o średniej twardości 36 MPa.  Popularny w naszym kraju gatunek merbau ma średnią trwałość 48 MPa. Jeśli zaś chodzi o deskę z drewna bambusowego „skręcanego” to jest to materiał o  twardości 109 MPa.

Deski można przykleić do podłoża używając kleju dwuskładnikowego poliuretanowego, uzyskujemy wówczas podłogę zamontowaną na stałe, tak jak tradycyjny parkiet, którą po kilku latach użytkowania bez problemu można wycyklinować. Deski bambusowe dostępne są również w wersji KLIK , co oznacza że można z nich ułożyć tzw. podłogę pływającą.

Podłogę bambusową możemy z powodzeniem zamontować na ogrzewaniu podłogowym.

Warto przy tym dodać, że ekspertyza Instytutu Technologii Drewna z Poznania stwierdza, że do podłóg wykonanych z bambusa należy stosować normy i specyfikacje techniczne, które odnoszą się do drewna w tradycyjnym rozumieniu .

Ceny podłóg z bambusa prasowanego:

Bambus pokryty lakierem:

  • bambus naturalny/karmelowy/cynamonowy  14x130x920mm lub 14x130x1850mm   126 zł/m2 (pióro - wpust)

Ceny netto. Nalezy doliczyc podatek VAT.  8% jesli zakup z montażem lub 23% jeśli same materiały.

Ceny listew z bambusa prasowanego:

  • naturalna/karmelowa/cynamonowa 60x14x1830mm lakierowana  45 zł/szt

 

 

« powrót
Copyright © 2012 by ParkietStudio
Design&Code: THE WALK Advertising Agency
P